خبرنگاران ترکیه برای مقابله با کرونا 48 ساعت منع آمد و شد اظهار داشت

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، تهران- خبرنگاران- وزارت کشور ترکیه برای مقابله با شیوع کرونا به مدت 48 ساعت در سراسر این کشور منع آمد و شد اعلام نمود.

خبرنگاران ترکیه برای مقابله با کرونا 48 ساعت منع آمد و شد اظهار داشت

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت کشور ترکیه آدینه شب در بیانیه ای گفت که از بامداد شنبه تا بامداد دوشنبه برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کووید19 در همه 31 استان این کشور منع آمدوشد برقرار خواهد بود.

بلافاصله پس از انتشار این اعلان وزارت کشور ترکیه و چند ساعت مانده به شروع قرنطینه سراسری، فروشگاه های مواد غذایی در ترکیه شاهد هجوم مردم برای خرید مایحتاج خود بودند.

وزارت کشور ترکیه سپس از مردم خواست که آرامش خود را حفظ و از هجوم به فروشگاه ها خودداری نمایند و تاکید نمود که منع آمدوشد فقط برای 48 ساعت است.

ترکیه روز آدینه مرگ 98 نفر دیگر را بر اثر ابتلا به کرونا اعلام و آمار نهایی جانباختگان بر اثر کرونا را یکهزار و شش نفر بیان کرد.

شمار مبتلایان قطعی به کرونا در ترکیه اکنون به 47 هزار و 29 نفر رسیده که 2 هزار و 423 تن از آنان بهبود یافته اند.

پیش تر رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه از اعمال محدودیت های جدید در این کشور از جمله ممنوعیت ورود و خروج خودروها در 30 شهر عظیم خبر داده بود.

ویروس کرونا برای نخستین بار 12 دسامبر (آذر/دی) گذشته در چین و در شهر ووهان شیوع یافت اما پکن به طور رسمی اواسط ژانویه (دی/بهمن) آن را گفت.

این ویروس بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر دنیا سرایت و بیشتر کشورها را درگیر نموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترکیه برای مقابله با کرونا 48 ساعت منع آمد و شد اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترکیه برای مقابله با کرونا 48 ساعت منع آمد و شد اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید