ایران و چین از نقش مهمی در تحولات منطقه ای و بین المللی برخوردارند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس مجلس گفت: دو کشور ایران و جمهوری خلق چین با برخورداری از فرهنگِ غنی و پیشینه تمدنی از جایگاه و نقش مهمی در تحولات منطقه ای و بین المللی برخوردار می باشند.

ایران و چین از نقش مهمی در تحولات منطقه ای و بین المللی برخوردارند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ فیسی بوک، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پیام لی جان شو، رئیس مجلس چین که در ابراز همدردی با ملت ایران در جریان شیوع کرونا و ابراز محبت نسبت به شخص وی پس از ابتلا به بیماری کرونا صادر شده بود، موفقیت چین در مهار این بیماری و ایجاد یک الگوی مؤثر در این زمینه را تبریک گفت.

متن پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس چین به این شرح است:

جناب آ قای لی جان شو

رئیس محترم کمیته دائمی کنگره ملی خلق جمهوری خلق چین

پیام همدردی صمیمانه جنابعالی را به مناسبت پیگیری فرایند درمانی این جانب دریافت کردم. ضمن قدردانی و سپاسگزاری، مایلم تأکید نمایم دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین با برخورداری از فرهنگِ غنی و پیشینه تمدنی از جایگاه و نقش مهمی در تحولات منطقه ای و بین المللی برخوردار می باشند.

باور مشترک ما این است که توسعه و گسترش همکاری های محبت آمیز فی مابین در حوزه های گوناگون از اصول راهبردی سیاست خارجی دو کشور می باشد و مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای تحکیم و تقویت این روابط راهبردی محبت آمیز حمایت و پشتیبانی می نماید.

با اغتنام فرصت؛ مایلم ضمن تبریک موفقیت کشورتان در مهار بیماری کرونا و ایجاد یک الگوی مؤثر جهانی در این زمینه، از کمک های پزشکی و انسان محبت آمیز جمهوری خلق چین در مقابله با بیماری ناشی از ویروس کووید-19 و جلوگیری از شیوع آن در کشورم قدردانی نمایم. بی تردید این حمایت ها نقش بسیار مهمی در کمک به فرایند مهار و کنترل این بیماری کشورم داشته است.

بهروزی و کامیابی جنابعالی، نمایندگان محترم مجلس، دولت، ملت و توسعه و پیشرفت کشور دوست جمهوری خلق چین را آرزو می نمایم.

4129/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ایران و چین از نقش مهمی در تحولات منطقه ای و بین المللی برخوردارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و چین از نقش مهمی در تحولات منطقه ای و بین المللی برخوردارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید