افزایش موقتی غلظت آلاینده های هوا در روزهای پایانی هفته

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی امروز و فردا 27 و 28 شهریور، کیفیت هوای پایتخت را طی برخی ساعات در شرایط نامطلوب قرار می دهد.

افزایش موقتی غلظت آلاینده های هوا در روزهای پایانی هفته

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، برقراری جو نسبتاً آرام همراه با ابرناکی طی صبح امروز (27 شهریور) شرایط لازم برای تجمع موقتی آلاینده ها را فراهم کرد و در برخی مناطق پرتردد شاهد کاهش کیفیت هوا هستیم.

در طول روز با افزایش دما و در دسترس بودن عوامل مورد نیاز برای شکل گیری آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد از ظهر امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود و به تدریج طی امشب ازدیاد حجم ترافیک بر افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پرتردد موثر است. هر چند افزایش نسبی سرعت باد طی این بازه زمانی کیفیت هوای پایتخت را بهتر می کند.

با کاهش میزان ناپایداری و حاکمیت جو آرام تا صبح فردا (28 شهریور) روند افزایشی در غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق دور از انتظار نیست. همچنین افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن نیز طی بعد از ظهر مشاهده می شود که با توجه به کاهش جزئی دما، از بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه کاسته خواهد شد.

علاوه بر این ازدیاد حجم ترافیک در ساعات پایانی فردا، افزایش ذرات معلق و در نتیجه کاهش کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 78 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 84، همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش موقتی غلظت آلاینده های هوا در روزهای پایانی هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی غلظت آلاینده های هوا در روزهای پایانی هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید