ارزهای مجازی جلوی پولشویی را می گیرند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، بر خلاف تصورات فعلی، ارزهای مجازی برای شناسایی هویت معامله گران و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی بهتر از سیستم های پرداخت سنتی قابل استفاده هستند.

ارزهای مجازی جلوی پولشویی را می گیرند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فیسی بوک به نقل از ونچربیت، در شرایطی که ترامپ رئیس جمهور آمریکا از امکان تسهیل رفتارهای غیرقانونی با سوءاستفاده از ارزهای دیجیتال سخن می گوید واقعیات نشان می دهد که ارزهای عادی نیز به شیوه ای مشابه قابل سواستفاده هستند.

کارشناسان امور اقتصادی می گویند اخذ اقتصادیات از ارزهای دیجیتال کاملاممکن است واگر چه نظام های اقتصادیاتی جدید بدین منظور در مراحل آغازین شکل گیری هستند، ولی انتظار می رود طی ماه های آینده عملکرد بهتری پیدا نمایند.

از سوی دیگر آنالیز های تحقیقاتی و پژوهشی نشان می دهد تنها کمتر از 0.5 درصد از کل تبادلات اقتصادی مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین صرف خریدهای غیرقانونی و تخلف شده است.

آنالیز هایی که در این زمینه توسط موسسه Kugelman انجام شده نشان می دهد میزان صرف بیت کوین برای خرید کالاهای غیرقانونی از بخش تاریک وب معادل 829 میلیون دلار است که این رقم در مقایسه با کل تبادلات مبتنی بربیت کوین که به بیش از 2.2 تریلیون دلار می رسد مبلغ زیادی نیست.

نکته مهم این است که بخش عمده این خریدهای غیرقانونی در آمریکا انجام می گردد که البته در مقایسه با حجم کلی تجارت غیرقانونی در این کشور باز هم رقم ناچیزی است. ارزش اقتصادی فعالیتهای غیرقانونی و جنایی در آمریکا در سال 2010 بالغ بر 300 میلیارد دلار بوده که در آن سال در مجموع دو درصد از کل اقتصاد این کشوررا شامل می شده است.

از سوی دیگر می توان از فناوری بلاک چین به منظور شناسایی سریع هویت فعالان عرصه ارز مجازی و برخورد باآنها استفاده کرد. لذا بسیاری از دغدغه های موجود در این زمینه چندان واقعی نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارزهای مجازی جلوی پولشویی را می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزهای مجازی جلوی پولشویی را می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید