نقشه تروریست ها برای حمله شیمیایی در ادلب، جان باختن 6 نظامی و 5 غیرنظامی سوری

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، وزارت دفاع روسیه از متمرکز شدن عناصر گروههای تروریستی در ریف های ادلب و حلب و نقشه کشی با همکاری گروه موسوم به کلاه سفیدها برای اجرای حمله ای شیمیایی در ادلب خبر داد.

نقشه تروریست ها برای حمله شیمیایی در ادلب، جان باختن 6 نظامی و 5 غیرنظامی سوری

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، وزارت دفاع روسیه گفت که اقدام گروههای تروریست برای متمرکز کردن شمار زیادی از عناصر تروریست خود در منطقه ابو الظهور در ریف جنوبی ادلب و اطراف جنوبی شهر حلب را رصد کرده اند.

این وزارتخانه همزمان درباره آماده شدن گروه تروریستی موسوم به کلاه سفیدها برای اقدامات تحریک آمیز شیمیایی جدید در استان ادلب هشدار داد.

سرتیپ یوری یورینکوف مدیر مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه حمیمم در سوریه در بیانیه ای گفت: تجهیزات شناسایی روسیه در طول دو روز گذشته انتقال موشک انداز و زرهپوش های گروههای تروریستی به اطراف جنوب غربی شهر حلب و پیرامون منطقه ابو الظهور در ریف جنوب شرقی ادلب را رصد کردند.

این بیانیه اضافه نمود: اطلاعات حاکی است که عناصر گروه تروریستی جبهه النصره با همکاری گروه تروریستی کلاه سفیدها درحال برنامه ریزی برای اجرای عملیاتی ساختگی با استفاده از مواد سمی و منهدم کردن تاسیسات زیربنایی در تعدادی از شهرک های ادلب به منظور فیلم برداری از آنها و انتشار آن در اینترنت و رسانه ها به منظور متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی هستند.

وزارت دفاع سوریه چندین بار به دریافت اطلاعاتی اشاره کرده است که نشان می دهد مامورانی از سازمان های اطلاعاتی فرانسه و بلژیک وارد استان ادلب برای تهیه مقدمات استفاده از مواد شیمیایی سمی و دیدار با سرکردگان میدانی گروههای تروریستی جبهه النصره و کلاه سفیدها به منظور هماهنگی با آنها جهت چگونگی اجرای صحنه نمایشی حمله شیمیایی جدیدی به منظور متهم کردن ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه به استفاده از مواد سمی علیه غیرنظامیان شده اند.

جان باختن 6 نظامی و 5 غیرنظامی سوری

سرتیپ بورینکوف در بیانیه دیگری گفت که پنج غیرنظامی و شش نظامی سوری در جریان حملات گروههای مسلح در شمال سوریه در دوره زمانی یکم تا دوازدهم ماه جاری میلادی کشته شده اند.

وی گفت: استان های لاذقیه و حماه و ادلب و حلب از یکم دسامبر شاهد بیش از 400 مورد نقض توافق مربوط به مناطق کاهش تنش از سوی عناصر گروههای تروریستی موسوم به هیئت تحریر الشام (جبهه النصره) و ارتش ملی سوریه بوده است.

این فرمانده روسی گفت: عناصر مسلح در این مدت مواضع نیروهای ارتش سوریه و مناطق مسکونی را گلوله باران کردند که به کشته شدن پنج غیرنظامی سوری و زخمی شدن پنج نفر دیگر منجر شد. در این حملات شش نیروی ارتش سوریه کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

وی گفت: عناصر مسلح به طور فعال از پهپادهای با قدرت هجومی استفاده می کنند و یگان های ارتش سوریه در یکم دسامبر چهار پهپاد تروریست ها را در حال عزیمت به سمت مواضع ارتش سرنگون کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نقشه تروریست ها برای حمله شیمیایی در ادلب، جان باختن 6 نظامی و 5 غیرنظامی سوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه تروریست ها برای حمله شیمیایی در ادلب، جان باختن 6 نظامی و 5 غیرنظامی سوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید