درگیری دوباره بین متحدان عربستان با امارات در جنوب یمن

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، منابع یمنی امروز از درگیری های شدید شبه نظامیان تحت امر عربستان و امارات در جنوب یمن خبر دادند.

درگیری دوباره بین متحدان عربستان با امارات در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک، همزمان با توافق عربستان و امارات برای تقسیم قدرت در شهر عدن در جنوب یمن، و کوشش برای خاتمه دادن به درگیری های نیابتی، منابع یمنی از درگیری دوباره متحدان این دو کشور در جنوب یمن خبر دادند.

یک منبع امنیتی در جنوب یمن امروز پنجشنبه گفت، ساعتی پیش درگیری نظامی شدیدی بین نیروهای دولت [عبدربه منصور هادی] با نیروهای الحزام الامنی در استان أبین در گرفته است.

الحزام الامنی، شاخه نظامی گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی است که بازوی اجرایی امارات در جنوب یمن قلمداد می گردد و تحت امر ابوظبی است و در مرداد ماه گذشته با شروع جنگ علیه نیروهای دولت هادی (متحد عربستان) عدن را تصرف کرد.

به گفته این منبع - در گفت وگو با وبگاه خبری کریتر سکای یمن-، نیروهای الحزام الامنی (متحد امارات) پیروز شدند نیروهای دولت هادی را که آنان را نیروی اشغالگر نامید، در منطقه المحصامه در استان ابین محاصره نمایند. شماری از نیروهای دو طرف کشته یا زخمی شده اند.

یک منبع نظامی دیگر به کریتر سکای گفت، علت شروع درگیری، وصول اطلاعاتی از قاچاق سلاح و مواد منفجره در خط ساحلی بود و سبب شد نیروهای دولتی [هادی] برای مقابله اقدام نمایند. آنها کوشش کردند محور احور و خط ساحلی را پوشش بدهند اما این تحرکات سبب درگیری نیروهای هادی و الحزام الامنی شد.

این درگیری در زمانی رخ می دهد که قرار است امروز توافق ریاض بین عربستان و امارات برای تقسیم قدرت در شهر عدن، بین دولت هادی و نیروهای وابسته به امارات امضا گردد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "درگیری دوباره بین متحدان عربستان با امارات در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری دوباره بین متحدان عربستان با امارات در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید