خطرات سیل بر سلامت افراد ، اسهال خونی و مارگزیدگی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به خطراتی که سلامت هموطنان سیل زده را تهدید می کند، هشدار داد.

خطرات سیل بر سلامت افراد ، اسهال خونی و مارگزیدگی

ایرج خسرونیا، در مصاحبه با خبرنگار مهر، گفت: خطرات سیل بر سلامت افراد بسیار جدی است. زیرا، به دنبال وقوع سیلاب، شاهد شایع شدن بیماری های دستگاه گوارش، پوست و همچنین مارگزیدگی و عقرب گزیدگی هستیم.

وی با اشاره به مشاهده مواردی از مارگزیدگی در استان گلستان افزود: به دنبال نفوذ آب به لانه مارها، این جانور از لانه خود خارج شده و خطراتی برای ساکنان آن مناطق ایجاد می کند.

خسرونیا، به عقرب گزیدگی و مارگزیدگی در استان های جنوبی گرفتار سیل اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است، داروهای مورد نیاز مقابله با عقرب گزیدگی و مارگزیدگی می بایست در خانه های بهداشت روستایی و شهرهای سیل زده وجود داشته باشد تا زمان معالجه کوتاه شود.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اشاره به شایع شدن بیماری های گوارشی، پوستی و انگلی در مناطق سیلابی، افزود: استفاده از آب های آلوده می تواند منجر به شایع شدن این قبیل بیماری ها شود که توصیه می کنیم هموطنان مناطق سیل زده به هیچ عنوان از آب های روان و آلوده حتی در شرایط خیلی سخت نیز استفاده نکنند.

به گفته خسرونیا، اسهال خونی و ناراحتی های گوارشی، از جمله عوارض مصرف آب آلوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "خطرات سیل بر سلامت افراد ، اسهال خونی و مارگزیدگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات سیل بر سلامت افراد ، اسهال خونی و مارگزیدگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید