تمدید با پاتوسی در گرو پرداخت 700 هزار دلار

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، آینده پاتوسی دراستقلال شاید بی شباهت با تیام نباشد. مگرآنکه مدیران باشگاه استقلال مبلغ 700هزاردلاررا برای تمدید قرارداد با این بازیکن جور نمایند. آیا فتحی می تواند مانع جدایی این ستاره گردد؟

تمدید با پاتوسی در گرو پرداخت 700 هزار دلار

پاتوسی پرونده ای شبیه تیام

باشگاه استقلال برای اینکه پاتوسی را درفصل نوزدهم نیز دراختیارداشته باشد باید مبلغ 700هزاردلاررا بعد ازسرانجام این فصل به تیم کیپ تاون سیتی آفریقای جنوبی پرداخت کند تا ماجرایی که برای تیام رخ داد، این باربرای پاتوسی تکرارنگردد. نگرانی های اخیروینفردشفرازجدایی این بازیکنان ناشی ازهمین شرطی بودن قرارداد پاتوسی با استقلال است. قراردادی که بی شباهت به قرارداد تیام نیست. البته با این تفاوت که استقلال با پرداخت مبلغ قابل توجهی می تواند این بارمانع ازجدایی یکی ازستاره هایش گردد.

اگرامیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال دست نجنباند و با بازیکنانی که قراردادشان رو به سرانجام است، تمدید نکند، همان اتفاقاتی که درانتهای لیگ هفدهم برای استقلال رخ داد، درسرانجام لیگ هجدهم هم تکرارخواهد شد. استقلال هنوزطعم تلخ جدایی تیام و جبارف را که بازیکنان اثرگذاری بودند زیرزبان حس می نماید و محتمل است دوباره همان سناریو درسرانجام لیگ جاری تکرارگردد.

وینفردشفرنیزبه علم به این موضوع عمیقا نگرانی خود بابت جدایی دوباره ستاره هایش را به گوش مدیرعامل باشگاه استقلال رسانده و حتی درنشستی که پیرامون این ماجرا با فتحی داشت، به وی گوشزدکرد که هرچه زودترتکلیف بازیکنانی که قراردادشان به سرانجام می رسد را روشن کند.

سرمربی استقلال بیش ازهمه نگران جدایی آیانداپتوسی است، بازیکنی که بعد ازگذشت 3 بازی به مرداول تیمش بدل شده و توانسته همچون نگینی درترکیب تیمش بدرخشد. جدایی پاتوسی ازاستقلال بدون شک لطمه بسیاری به ساختن یک استقلال رویایی تردرفصل نوزدهم خواهد زد وبی شک اگرشفربخواهد برای لیگ آینده تیم درخورشان نام استقلال را پدیده آورد، باید بازیکنانی همچون پاتوسی را حفظ کند.

تداوم حضورپاتوسی دراستقلال اما منوط به پرداخت حق انتقال این بازیکن به باشگاه کیپ تاون آفریقای جنوبی است. طبق توافقی که میان باشگاه استقلال و باشگاه آفریقایی اجرا شده، استقلال درشرایطی می تواند ازاین بازیکن درنیم فصل دوم استفاده کند که مبلغ 700هزاردلاربه باشگاه کیپ تاون سیتی بپردازد. این مبلغ با شرایط کنونی قیمت دلارنزدیک به 10میلیاردتومان خواهد شد که دقیقا یک پنجم بودجه باشگاه استقلال دریک فصل است.

اینکه باشگاه استقلال چگونه می تواند منابع لازم برای تمدید قرارداد دوباره با پاتوسی را تامین کند و ازنگرانی های وینفردشفربکاهد معین نیست اما با شرایط اقتصادی که اکنون درباشگاه استقلال حاکم است و تیم تا حدودیدرمضیقه قراردارد و مطالبات بازیکنان نیزبه طورکامل پرداخت نشده، تامین چنین بودجه ای نیازمند برخورداری ازیک اسپانسرقوی است که باید دید باشگاه استقلال دراین راستا چه تدابیری درذهن دارد تا یکی دیگرستاره های خارجی ازپیکره این تیم جدا نگردد.

ماندن پاتوسی درکنارحفظ بازیکنانی همچون سیدمهدی رحمتی،سید حسین حسینی روزبه چشمی، امید نورافکن، وریا غفوری و پژمان منتظری استقلال را درفصول آینده نیز به تیمی رویایی بدل خواهد نمود. البته درکناراین بازیکنان باید، ستاره های دیگری نیز جذب شوند تا استقلال حتی بتواند به قهرمانی درآسیا نیز فکر کند. شاید اگرتیم خوب لیگ هفدهم که با حضورتیام، جبارف و امیدابراهیمی هیبت ترسانکی به خود گرفته بود، درلیگ هجدهم حفظ می شد وینفردشفر می توانست به قهرمانی درآسیا هم فکرکند. همان طورکه دیدیم سرمربی استقلال با دراختیارداشتن این بازیکنان تا مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان فصل پیش هم جلو رفت.

نشست اخیرشفربا مدیرعامل استقلال وصحبت هایی که او جسته و گریخته با معاونان فتحی انجام داده نشان می دهد که پیرمرد عمیقا دوست دارد بازیکنان تاثیرگذارنیم فصل دوم به خصوص خارجی هایی که خوش درخشیده اند، درفصل نوزدهم نیزدراستقلال باقی بمانند اما مدیرعامل باشگاه استقلال جز یک امیدواری شفاهی هرگزبه سرمربی استقلال تضمین لازم را درخصوص تداوم حضوراین بازیکنان دراستقلال نداد و فقط به سرمربی تیمش خاطرنشان کرد که کوشش می نماید استقلال را درمسیرحفظ ستاره هایش قراردهد.

البته نباید فراموش کنیم که جدایی بازیکنانی همچون تیام و جبارف محصول قراردادهای نیم بندی بود که پندارتوفیقی با این بازیکنان منعقد کرد. توفیقی درزمان مدیریت خود بربخش نقل وانتقالات باشگاه استقلال اشتباه های مهلکی را مرتکب شد که مدیران بعدی به شدت قراردادهای غیرحرفه ای او را زیرسوال بردند.

حال باید انتظارکشید ودید مدیران جدید استقلال آیا همچون توفیقی عمل خواهند کرد واجازه خواهند داد ستاره ها ازاستقلال جدا شوند یا آن ها با تدابیرخاص و ویژه ای زمینه سازتداوم حضوربازیکنان جدید به خصوص ستاره این روزها، پاتوسی خواهند شد؟!

10-160

منبع: ایران ورزشی

به "تمدید با پاتوسی در گرو پرداخت 700 هزار دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید با پاتوسی در گرو پرداخت 700 هزار دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید