تصاویر ، پپیست دوچرخه سواری گردشگران زن در اصفهان ، ممنوعیت دوچرخه سواری دخترها در اصفهان ادامه دارد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، نخستین پیست دوچرخه سواری بانوان اصفهانی در مجموعه گردشگری فدک در شمال اصفهان افتتاح شد .

تصاویر ، پپیست دوچرخه سواری گردشگران زن در اصفهان ، ممنوعیت دوچرخه سواری دخترها در اصفهان ادامه دارد

وبلاگ فیسی بوک: دوچرخه سواری دختران اصفهانی در ماه های گذشته جنجالی شده است به طوری که دادستان اصفهان چندی پیش تاکید کرده بود که طبق فتوای علما و همچنین براساس قانون، دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام است.

دادستان اصفهان گفته بود: به نیروی انتظامی اعلام شده است که اگر مواردی از دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر دیده شد در نوبت اول خیلی محترمانه تذکر بدهند و اگر فرد مدارک هویتی دارد از او بگیرند و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف کنند. در این راستا افراد باید به پلیس امنیت مراجعه کنند و پلیس نیز برای بار اول از آنها تعهد می گیرد و بدون مجازات مدارک و یا دوچرخه آنها را باز می گرداند. اگر این اقدام برای بار دوم و سوم ادامه یابد با فعل حرام اجرا شده طبق قانون مجازات اسلامی برخورد می شود.

شهرداری اصفهان چند ماه پس از این اظهارات جنجالی اقدام به راه اندازی پیست دوچرخه سواری بانوان در یک مجموعه گردشگری این کلانشهر کرده است.

فریده روشن عضو شورای شهر اصفهان در مراسم افتتاح پیست دوچرخه سواری بانوان اصفهانی که به طول هزار متر در داخل مجموعه گردشگری باغ فدک ایجاد شده است با بیان اینکه کشور ما اسلامی است و محدودیت هایی وجود دارد گفت: بانوان ما با محدودیت هایی در فضاهای ورزشی به ویژه روباز روبرو هستند اما لازم است حقوق آنها در این زمینه با رعایت همه خطوط قرمزی که وجود دارد، در نظر گرفته شود.

عکس ها: ایرنا

منبع: چمدان

به "تصاویر ، پپیست دوچرخه سواری گردشگران زن در اصفهان ، ممنوعیت دوچرخه سواری دخترها در اصفهان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، پپیست دوچرخه سواری گردشگران زن در اصفهان ، ممنوعیت دوچرخه سواری دخترها در اصفهان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید