تشخیص صحیح سرطان سینه با هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، محققان آمریکایی سیستم هوش مصنوعی ابداع نموده اند که بهتر از پزشکان می تواند انواع مختلف سرطان سینه را ردیابی کند و میان آنها تمایز قائل گردد.

تشخیص صحیح سرطان سینه با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی این بار آسیب شناسان را به چالش کشیده و حتی بهتر از آنها می تواند بعضی از انواع سرطان سینه را ردیابی و شناسایی کند.

محققان آمریکایی مشغول آموزش ماشین یادگیری هستند که بتواند با آنالیز بیوپسی های مختلف، الگوهای پیچیده ای را شناسایی کند که انسان در ردیابی آنها دچار چالش است.

جوان المور محقق ارشد این پژوهش و استاد دانشگاه کالیفرنیا می گوید: تصاویر پزشکی بیوپسی های سینه حاوی اطلاعات پیچیده هستند و آنالیز و تحلیل آنها باید موضوعی انجام گردد. تمایز میان انواع سرطان سینه هرچند مهم اما بسیار چالش برانگیز است.

در این پژوهش محققان تصاویر بیوپسی 240 سینه را با انواع مختلف این سرطان مرتبط کردند و خوانش آنها را با تشخیص 87 پزشک آسیب شناس مقایسه شد.

این تحقیق نشان داد هوش مصنوعی با دقتی مشابه پزشکان واقعی می تواند بین نمونه های سرطانی و غیر سرطانی تمایز قائل گردد اما هنگام ایجاد تمایز میان انواع مختلف سرطان دقت آن بیش از پزشکان بود.

به گفته المور این نتایج بسیار رضایتخبش است. ،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "تشخیص صحیح سرطان سینه با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص صحیح سرطان سینه با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید