امیرپوردستان: خلیج فارس زاغه مهمات است

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش گفت: قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ما به گونه ای است که استکبار جهانی جرأت نمی کند از گزینه نظامی علیه ما استفاده کند.

امیرپوردستان: خلیج فارس زاغه مهمات است

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش در گفتگو با مهر، با اشاره به حوادث اخیر در تنگه هرمز و دریای عمان و همچنین انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا و توقیف نفتکش متخلف انگلیسی توسط نیروی دریایی سپاه، گفت: شاید در نگاه اول، وقایعی که در منطقه خلیج فارس در حال روی دادن است، نشان از احتمال یک درگیری نظامی داشته باشد اما وقتی که عمق وقایع را می بینیم، این احتمال بسیار کمرنگ می شود.

وی ادامه داد: قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به گونه ای است که استکبار جهانی به خودش این جرات را نخواهد داد که بخواهد از گزینه نظامی علیه ما استفاده کند.

امیر پوردستان در ادامه شرح داد: خلیج فارس مثل یک زاغه مهمات است که با انفجار یک ترقه می تواند یک فاجعه عظیم در آن رخ دهد.

وی افزود: تمام کشورهای دارای منافع در خلیج فارس، به هیچ عنوان حاضر نیستند شاهد یک بحران دیگر در این منطقه باشند.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش در انتها خاطر نشان کرد: روند و اوضاع فعلی نشان می دهد که دیپلماسی ما قطعا کار خودش را خواهد کرد و ما را به نتیجه مورد نظر خواهد رساند.

منبع: همشهری آنلاین

به "امیرپوردستان: خلیج فارس زاغه مهمات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرپوردستان: خلیج فارس زاغه مهمات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید