چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟ ، نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، به گزارش تجارت نیوز، اخیرا خبر جدید برای بیکار شده های ناشی از کرونا منتشر شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای پیشگیری از شیوع ‫کرونا‬ و حفظ سلامت کارگران‬ مشمول ‫ قانون کار و تامین اجتماعی‬ که شغل خود را از دست داده اند، ازاین پس برای ثبت درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟ ، نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری

به گفته وی، به منظور رعایت مهلت قانونی بیمه بیکاری، کارگران مشمول می توانند به سامانه https://bimebikari.mcls.gov.ir/Darkhast.aspx مراجعه کنند.

برای مراجعه به این سایت می توانید اینجا هم کلیک کنید.

بنابراین متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت معرفی شده کار نام نویسی خود را انجام دهد. اما پیش از نام نویسی درباره شرایط و مبلغ آن هم می توانند اطلاعات زیر را بخوانند.

چه کسانی می توانند بیمه بیکاری ناشی از اتفاقات پس از شیوع بیماری کرونا را بگیرند؟ این دست از افراد باید پیش از اتفاقات اخیر مشمول قانون مربوطه بوده باشند.

برای پاسخ به این سوال فایل پی دی اف شرایط استفاده از بیمه بیکاری را بخوانید.

اما نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری چگونه است؟

مطابق قانون بیمه بیکاری، میزان مقرری براساس میانگین 90 روز آخر بیمه شده و به میزان 55 درصد و به ازای افراد تحت تکفل (حداکثر 4 نفر) (10درصد) حداقل دستمزد افزوده خواهد شد. در هر حال مجموع دریافتی نباید از حداقل دستمزد (1.5 میلیون تومان در سال 98) کمتر و از 80 درصد متوسط مزد یا حقوق وی بیشتر باشد.

مدارک مورد نیاز هم در همان فایل پی دی اف شرایط استفاده از بیمه بیکاری قابل دسترس است.

منبع: تجارت نیوز

به "چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟ ، نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برای بیمه بیکاری کرونا ثبت نام کنیم؟ ، نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید