نصب 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی از نصب 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستای کلاش نهنگ اطلاع داد.

نصب 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا

به گزارش ، یداله شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی از نصب 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستای کلاش نهنگ اطلاع داد و گفت: در راستای حفاظت از منابع طبیعی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی با اعتبار یک میلیارد و دویست وپنجاه میلیون ریال در روستای کلاش نهنگ نصب شد.

شکری بیان نمود: تاکنون تعداد 171 آبگرمکن های خورشیدی در روستاهای مختلف از جمله بوستان آباد، هماجگه، کتکه، کلاش نهنگ از توابع بخش مرکزی شهرستان نصب و راه اندازی شده است.

او گفت: روستاهای دیگر که می توانند از آبگرمکن خورشیدی استفاده نمایند توسط منابع طبیعی شهرستان شناسایی و به محض تامین اقتصادی برای ساماندهی اقدامات لازم انجام می گردد.

شکری در سرانجام بیان نمود: هم اکنون طرح آبخیزداری در حوزه شهرتازه آباد برای کنترل سیلاب، جلوگیری از فرسایش خاک و تغذیه سفره زیر زمینی با انجام 25 هزار متر مکعب عملیات خاکی، هزار و 800 متر مربع عملیات سنگی ملاتی و 331 متر مربع عملیات بتنی با اعتبار بالغ بر 14 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در حال انجام است.

او در سرانجام از کوشش های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ثلاث باباجانی در اجرای چندین طرح آبخیز داری دیگر در مناطق مختلف شهرستان از جمله در روستای قلقله و زیارت تمرخان تقدیر و تشکر کرد .

ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نصب 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید