مفتی لیبی خرید کالا از مصر، امارات و اردن را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، مفتی لیبی در فتوایی ضمن درخواست تحریم تجاری خرید کالا از مصر، امارات و اردن، گفت که خرید کالا از این کشورها جایز نیست.

مفتی لیبی خرید کالا از مصر، امارات و اردن را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک، دارالافتای لیبی، روز آدینه، با انتشار فتوای الصادق الغریانی مفتی این کشور در صفحه فیسبوکی خود، نوشت که خرید کالا از مصر، امارات و اردن جایز نیست.

به گزارش وبگاه خبری شبکه سی، ان، ان، در این فتوا آمده است: خرید کالا از امارات، اردن، و مصر یا دیگر کشورهایی که با ما دشمنی می نمایند، جایز نیست.

در ادامه این فتوا آمده: تجارت با آنها (کشورهای یادشده) باعث تقویت آنها می گردد. هر دلاری که به این کشورها می پردازیم به مثابه [شلیک] گلوله ای به سینه فرزندانمان است.

کشور لیبی بعد از فروپاشی نظام معمر القذافی در سال 2011 تا به امروز دارای دو دولت (وفاق ملی و طُبرُق) و دو ارتش است که طی این سال ها با جذب نیروهای داخلی و حمایت کشورهای منظقه با یکدیگر درگیرند. مصر، امارات، عربستان سعودی، فرانسه، قبرس جنوبی و روسیه از دولت طبرق و در مقابل نیز، ترکیه، قطر و ایتالیا و سازمان ملل از دولت وفاق ملی (مستقر در طرابلس) حمایت می نمایند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "مفتی لیبی خرید کالا از مصر، امارات و اردن را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفتی لیبی خرید کالا از مصر، امارات و اردن را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید