معرفی فیلم زندگی پای؛ خداحافظی باشکوه با ریچارد پارکر!

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، آنگ لی یکی از تحسین شده ترین کارگردانان شرق آسیاست که خیلی زود توانست خودش را به فیلمسازی هالیوودی تحمیل کند. نامزد چهار جایزه اسکار که دو بار هم پیروز شده برای فیلم های زندگی پای و کوهستان بروکبک جایزه را به خانه ببرد.

معرفی فیلم زندگی پای؛ خداحافظی باشکوه با ریچارد پارکر!

زندگی پای فیلمی است پر از صحنه های عظیم چشم نواز و مهیج که روی دریا می گذرد و بیشتر طول فیلم با یک کاراکتر همراه هستیم. ممکن است تصور کنید چنین فیلمی ممکن است خسته کننده باشد اما واقعیت اینجاست که زندگی پای فیلمی ماجراجویانه، به شدت احساس برانگیز و شبیه یکی از داستان های ژول ورن است.

یک مرد جوان که همراه خانواده اش سوار کشتی بوده تنها کسی است که از سانحه طوفان جان سالم به در می برد. او روی یک قایق است در حالی که ناخواسته همسفرش ببری شده به نام ریچارد پارکر. حیات و مرگ پای هر دو بسته به ریچارد پارکر است.

فیلم برنده چهار جایزه اسکار از جمله کارگردانی و فیلمنامه و فیلمبرداری و جلوه های ویژه شد. به جز بازیگری در همه بخش های مهم دیگر هم نامزد دریافت اسکار بود.

منتقدان عاشق وسواس آنگ لی در کارگردانی شدند و جلوه های ویژه فیلم که آنقدر با دقت و ظرافت طراحی شده اند. زندگی پای از لحاظ فنی سینما را جلو برد. دیدن فیلم به شیوه سه بعدی نفس گیر است. به جز کارگردانی و نکات فنی البته فیلم پر از احساسات ظریف است. رابطه میان پای و ریچارد پارکر کم از یک رابطه عاشقانه تمام عیار ندارد.

و سکانس خداحافظی با ریچارد پارکر یک نمای ماندگار در سینما شده است. وداعی که مخاطب را احساساتی می کند و اشک از چشمش سرازیر می شود. فیلم درباره ایمان و قدرت عجیبش حرف می زند. درباره نیروی قوی حیات و ارتباط انسان با طبیعت که چه شگفت انگیز می تواند باشد.

فیلم با بودجه 120 میلیون دلاری تولید شد و بیش از 609 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت. اکثر منتقدان نقدهای مثبتی روی فیلم نوشتند.

منبع: دیجیکالا مگ

به "معرفی فیلم زندگی پای؛ خداحافظی باشکوه با ریچارد پارکر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی فیلم زندگی پای؛ خداحافظی باشکوه با ریچارد پارکر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید