مصطفی الکاظمی مامور تشکیل دولت عراق شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، رئیس جمهوری عراق مصطفی الکاظمی رئیس دستگاه اطلاعات این کشور را مامور تشکیل دولت کرد .

مصطفی الکاظمی مامور تشکیل دولت عراق شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک به نقل از السومریه، بالاخره به دنبال توافق گروه های شیعی و کردها و اهل سنت، مصطفی الکاظمی، رئیس دستگاه اطلاعات عراق مامور تشکیل کابینه شد.

بر همین اساس، دقایقی پیش، برهم صالح رئیس جمهوری عراق الکاظمی را به عنوان نخست وزیر مکلف معرفی کرد.

برهم صالح رئیس جمهور عراق 27 اسفند 98، عدنان الزرفی از چهره های سیاسی عراق و استاندار سابق نجف را مأمور تشکیل کابینه جدید عراق کرد.

کناره گیری الزرفی در پی اجماع گروه های سیاسی و اعلام رسمی نیروهای سیاسی کُرد و اهل سنت عراق از معرفی مصطفی الکاظمی برای تصدی پست نخست وزیری روی داد.

فراکسیون تحالف القوى ائتلاف نیروهای عراقی به عنوان بزرگترین تشکل اقلیت اهل سنت در مجلس عراق دیروز حمایت خود را از نامزدی رئیس دستگاه اطلاعات برای تشکیل دولت جدید به جای عدنان الزرفی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت اعلام کرد. این فراکسیون از مجموع 329 کرسی مجلس حدود 40 کرسی را در اختیار دارد و ریاست آن را محمد حلبوسی رئیس مجلس این کشور به عهده دارد.

نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق پیشتر از نامزدی مصطفی الکاظمی رئیس سازمان اطلاعات عراق برای تصدی پست نخست وزیری دولت آینده استقبال کرده بود.

اتحادیه میهنی کردستان عراق که برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز وابسته به آن است با صدور بیانیه ای رسما از نامزدی مصطفی الکاظمی اعلام حمایت کرد.

پیش از الزرفی محمد توفیق علاوی برای تشکیل دولت انتقالی عراق مامور شده بود که در تشکیل دولت ناکام ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مصطفی الکاظمی مامور تشکیل دولت عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفی الکاظمی مامور تشکیل دولت عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید