عراق، تاکید عبدالمهدی بر اجرای بیانیه مرجعیت، الفیاض: درباره حامیان نفوذی ها اطلاعات داریم

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، نخست وزیر و رئیس شورای عالی قضایی عراق امروز سه شنبه بر اهمیت اجرای محتوای بیانیه دفتر مرجعیت عالی دینی این کشور تاکید کردند.

عراق، تاکید عبدالمهدی بر اجرای بیانیه مرجعیت، الفیاض: درباره حامیان نفوذی ها اطلاعات داریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه، در بیانیه دفتر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق آمده است: فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق در دیدار با عبدالمهدی بر اهمیت همکاری قوای سه گانه و کوشش جدی برای برآورده کردن انتظارات مردم و آنالیز کوشش های دولت برای پاسخ به خواسته های تظاهرات نمایندگان و اقدامات قانونی مربوط به آن و عمل برای اجرای محتوای بیانیه دفتر مرجعیت دینی در جریان خطبه نماز آدینه گذشته تاکید نمودند.

بر اساس این بیانیه، عبدالمهدی بر لزوم بسط امنیت و ثبات و احترام به قانون و نظم عمومی بعد از بازگشت زندگی به حالت طبیعی خود و توانمند کردن دستگاههای دولتی برای انجام وظایف خود تاکید نمود.

احمد صافی نماینده مرجعیت عالی دینی در عراق در جریان خطبه نمازآدینه گذشته خود گفت که مرجعیت پیشتر تشکیل کمیته ای از اسامی مشهور خارج از قدرت را برای مشخص گام های مبارزه با فساد پیشنهاد داده بود.

دیدار عبدالمهدی با سران عشایر عراق

عبدالمهدی همچنین با شمار زیادی از روسای عشایر عراق و چهره های سرشناس از استان های مختلف این کشور دیدار کرد.

در بیانیه دفتر عبدالمهدی آمده است: این دیدار برای بحث درباره اوضاع کشور و خواسته های مشروع تظاهرات نمایندگان و راههای ارایه راه چاره و تصمیمات لازم درباره آنها برگزار گردید.

عبدالمهدی توضیح داد: مرجعیت دینی و عشایر عراق دو رکن اساسی در همه رویدادهای تاریخ عراق بوده اند.

وی اضافه نمود: عشایر می توانند به ارایه پیشنهاد و راه چاره برای بیان خواسته های عموم شهروندان و خصوصا تظاهرات نمایندگان یاری نمایند.

عبدالمهدی گفت: اوضاع به حالت طبیعی خود بازگشته و دولت اولین سری تصمیمات را برای پاسخ به مطالبات مشروع صادر نموده و تصمیمات دیگری نیز در راه است.

اظهارات الفیاض درباره طرف های حامی خرابکاران

مشاور امنیت ملی عراق از وجود طرف هایی اطلاع داد که حامی و پشتیبان افراد خرابکار و نفوذی در جریان تظاهرات اخیر در این کشور بودند.

فالح الفیاض در گفت وگو با وبلاگ فیسی بوک توضیح داد: جان باختن شهروندان قلب ما را به در می آورد و کسانی را که خواستار بدی برای کشور بودند، قصاص خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: ما تظاهرات را متهم نمی کنیم که علیه دولت بوده است بلکه طرف هایی هستند که در پس پرده (حمایت) از بعضی خرابکاران و نفوذیها هستند و ما در این زمینه اطلاعات داریم.

وی تاکید نمود: به هیچ کس اجازه نمی دهیم که با خون فرزندان ما بازی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، تاکید عبدالمهدی بر اجرای بیانیه مرجعیت، الفیاض: درباره حامیان نفوذی ها اطلاعات داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تاکید عبدالمهدی بر اجرای بیانیه مرجعیت، الفیاض: درباره حامیان نفوذی ها اطلاعات داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید