طالبان: داعش از کشورهای عربی با حمایت داخلی و خارجی به افغانستان منتقل شد

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، گروه طالبان با محکوم کردن حمله به نمازگزاران در ننگرهار گفت: این حمله توسط داعش انجام شده که از حامیان داخلی و خارجی برخوردار است، این پدیده عربی بوده و برای ایجاد فتنه به افغانستان آورده شده است.

طالبان: داعش از کشورهای عربی با حمایت داخلی و خارجی به افغانستان منتقل شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فیسی بوک، طالبان با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله روز آدینه به نمازگزاران در شهرستان هسکه مینه ولایت ننگرهار داعش را مسئول این حمله دانست.

براساس گزارش ها در این انفجارها سقف مسجد روستا فرو ریخت و 72 نمازگزار نیز کشته شدند.

طالبان اضافه نمود که داعش توسط گروه های معین خارجی و داخلی و برای دنبال کردن اهداف خاص به افغانستان آورده شده، پرورش داده شده و تامین می گردد تا با گرم کردن آتش جنگ و کشتار آمریکا بهانه ای برای تداوم اِشغال پیدا کند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده که داعش پدیده ای افغانستانی نیست و بسیار دورتر از خاک افغانستان در کشورهای عربی ظهور کرد و نیروهای خارجی و حکومت وحدت ملی این فتنه را به این کشور آوردند.

طالبان ادامه داد که داعش گروهی خونخوار است که با حمایت و همکاری نیروهای خارجی و شورای امنیت ملی افغانستان به این کشور منتقل شده، از اینرو طالبان به عنوان وظیفه خود برای محو این گروه کوشش می نماید.

بیانیه با اشاره به نجات داعش از محاصره طالبان توسط بالگردهای دولتی افغانستان نیز می افزاید که مقامات دولت بویژه فضل هادی مسلمیار رئیس سنا با داعش یاری و همکاری می نماید و برای آن ها سلاح می رساند.

لازم به ذکر است که سال گذشته طالبان عملیات گسترده ای را برای پاکسازی شمال افغانستان از وجود داعش شروع کرد که در نتیجه آن ده ها داعشی کشته و شمار بسیاری از آنها نیز به اسارت طالبان درآمدند اما مولوی حبیب الرحمان سرکرده داعش همراه با 200 نفر از جنگجویان خود که در محاصره طالبان قرار داشت به دولت افغانستان تسلیم شد.

در نتیجه نیز بالگردهای دولتی نیز به یاری این گروه تروریستی شتافته و جنگجویان داعشی را از محاصره طالبان نجات دادند و به مهانخانه ریاست امنیت ملی در جوزجان منتقل کردند.

با این وجود و پس از گذشت بیش از یک سال از این موضوع، جنگجویان گروه تروریستی داعش همچنان در بازداشت ریاست امنیت ملی افغانستان بسر می برند و برای محاکمه به نهادهای قضایی این کشور تحویل نشده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: داعش از کشورهای عربی با حمایت داخلی و خارجی به افغانستان منتقل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: داعش از کشورهای عربی با حمایت داخلی و خارجی به افغانستان منتقل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید