شرایط پرداخت غرامت دستمزد به مبتلایان کرونا

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: تسهیلات جدیدی از سوی این سازمان در زمینه پرداخت غرامت دستمزد به مبتلایان کرونا و حذف فرآیند معرفی به کار اجرا شد.

شرایط پرداخت غرامت دستمزد به مبتلایان کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فیسی بوک، مهرداد قریب معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی، جلوگیری از تردد های غیر ضرور، حفظ و صیانت از سلامتی بیمه شدگان و همکاران سازمان و تسریع و تسهیل در پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به بیمه شدگان مبتلا به ویروس کرونا و همچنین در راستای بهبود و به روز رسانی فرآیند ها در جهت تسهیل در ارائه خدمات و افزایش رضایتمندی مخاطبین، مجوز عدم نیاز به صدور معرفی به کار و استعلام شرایط در پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری (در موارد انطباق مدت استراحت با مفاد لیست پرداخت حق بیمه) طی دستور های اداری در مرداد سال جاری به واحد های اجرایی این سازمان ابلاغ شده است.

وی در خصوص ارائه تسهیلات سازمان تأمین اجتماعی در زمینه غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه شدگان مبتلا به ویروس کرونا گفت: پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به بیمه شدگانی که به استناد گواهی پزشک معالج و مستندات مراکز آزمایشگاهی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تست PCR آنان مثبت اعلام شده، تا عادی شدن شرایط با رعایت موارد ذیل انجام می شود.

قریب اضافه نمود: با توجه به تمهیدات پیش بینی شده، بیمه شدگان مبتلا به بیماری کرونا حتی الامکان می بایست با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی eservices.tamin.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت غرامت دستمزد و بارگذاری مدارک و مستندات پزشکی مربوطه اقدام کنند.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: واحد های اجرایی این سازمان موظفند به صورت روزانه به درخواست های غیرحضوری مذکور رسیدگی کنند، همچنین در جهت پاسخ به مراجعات حضوری و در موارد خاص لازم است پروتکل های بهداشتی دقیقاً رعایت شود.

وی ادامه داد: چنانچه دوره گواهی استراحت پزشکی ارائه شده 15 روز و کمتر باشد، استراحت پزشکی مذکور می بایست بدون انجام تشریفات اداری (مربوط به معرفی به مراجع پزشکی و تکمیل فرم معرفی به کار توسط کارفرما) پرداخت شود.

قریب گفت: در صورتیکه بیمه شده مبتلا به بیماری کووید 19 در بیمارستان بستری شده باشد، پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی متصل به ایام بستری تا سقف یک ماه بدون نیاز به تأیید مراجع معتمد پزشکی سازمان تأمین اجتماعی بلامانع خواهد بود.

وی در خصوص حذف فرآیند صدور معرفی به کار و استعلام شرایط نیز گفت: در مواردی که بیمه شده اقدام به ارائه استراحت پزشکی و یا مرخصی زایمان می کند و حائز یکی از این شرایط باشد، نیازی به صدور فرم معرفی به کار یا استعلام شرایط و تکمیل آن ها توسط کارفرما نبوده و شعب تأمین اجتماعی می بایست پس از کنترل عدم ترک کار بیمه شده در لیست پرداخت حق بیمه، نسبت به صدور سند غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری اقدام کنند.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی اضافه نمود: در مواردی که استراحت بیمه شده که به تایید مراجع پزشکی این سازمان رسیده به واسطه حادثه ناشی از کار باشد یا در خصوص استراحت های عادی، حادثه غیر ناشی از کار و کمک بارداری که روز های کسرکار (کارکرد) در لیست حق بیمه با دوره استراحت تأیید شده عیناً مطابقت داشته و یا روز های کسر کار در لیست حق بیمه کمتر از روز های استراحت باشد، نیازی به صدور فرم معرفی به کار یا استعلام شرایط و تکمیل آن ها توسط کارفرما نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرایط پرداخت غرامت دستمزد به مبتلایان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پرداخت غرامت دستمزد به مبتلایان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید