رایزنی هیات بلند پایه روسیه با دستیار ارشد ظریف درمورد آخرین تحولات شمال سوریه

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، خبرنگاران آنلاین:نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و معاون وزیر خارجه این کشور و هیات همراه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت وگو کردند.

رایزنی هیات بلند پایه روسیه با دستیار ارشد ظریف درمورد آخرین تحولات شمال سوریه

الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشنین، معاون وزیر خارجه این کشور و هیات همراه عصر چهارشنبه 24 مهر در تهران با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن گفت وگو کردند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار دو طرف تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال شرق این کشور و اقدام نظامی ترکیه در این منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و تمامیت ارضی و استقلال و حاکمیت ملی سوریه خواستار توقف فوری اقدامات نظامی اخیر و حل و فصل اختلافات از طریق سیاسی و دیپلماتیک شدند.

همچنین در این دیدار دو طرف با مرور تحولات مربوط به روند آستانه و موضوع تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز به کار آن در آینده نزدیک، بر ضرورت ترسیم آینده سوریه توسط مردم این کشور و بدون هرگونه مداخله خارجی تاکید کردند.

خاجی و ورشنین همچنین در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن گفت وگو و رایزنی کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "رایزنی هیات بلند پایه روسیه با دستیار ارشد ظریف درمورد آخرین تحولات شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی هیات بلند پایه روسیه با دستیار ارشد ظریف درمورد آخرین تحولات شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید