دموکرات ها بخش تازه ای از تحقیقات استیضاح ترامپ را منتشر کردند

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا متن شهادت یک مقام ارشد وزارت دفاع در جلسه استماع کنگره را منتشر کردند.

دموکرات ها بخش تازه ای از تحقیقات استیضاح ترامپ را منتشر کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فیسی بوک به نقل از رویترز، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا در تازه ترین اقدام خود، متن شهادت یک مقام ارشد پنتاگون در نشست استماع کنگره را به عنوان بخشی از تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ منتشر نموده اند.

بر اساس این گزارش، کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا که سرگرم تحقیق درباره پفراینده جنجالی اوکراین و استیضاح ترامپ است، متن نشست استماع و شهادت لورا کوپر معاون وزیر دفاع ایالات متحده را منتشر کرد.

کوپر که معاون وزیر دفاع آمریکا در امور روسیه، اوکراین و اوراسیا است، 3 هفته پیش از سوی دموکراتها به کنگره احضار شده بود تا درباره نقش احتمالی وزارت دفاع آمریکا در توقیف یاری های نظامی به اوکراین و ارتباط آن با پفراینده جنجالی اوکراین و تعاملات مقام های ارشد دولت ترامپ با دولت اوکراین، شرح دهد.

در این نشست که چند ساعت پشت درهای بسته برگزار شده است، لورا کوپر اذعان نموده است که ترامپ در تابستان گذشته به نهادها و سازمان های مربوط دستور داده بود تا یاری نظامی 400 میلیون دلاری به اوکراین را تعلیق نمایند.

وی در پاسخ به سئوال اعضای کمیته تحقیقات کنگره آمریکا در این خصوص که آیا ترامپ قدرت و اختیارات قانونی برای توقیف و تعلیق یاری های نظامی به اوکراین را داشته است، تاکید نمود: بعضی از مقام های دفتر مدیریت و بودجه نگران این مساله بودند که ترامپ چنین مجوزی نداشته است.

معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: ترامپ برای توقیف یاری های نظامی به اوکراین، هیچ اطلاعی به کنگره آمریکا نداده بود و این در شرایطی است که وی ملزم بوده تا این کار را انجام دهد.

انتشار متن شهادت لورا کوپر در شرایطی است که فرایند جدید تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد این پفراینده قرار است طی روزهای آینده شروع گردد.

قرار است روزهای چهارشنبه و آدینه، دیپلمات های آمریکایی یعنی ویلیام تیلور، جورج کنت و ماری یووانویچ در نشست های مجلس نمایندگان شرکت نمایند.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، پسرش در هیئت مدیره شرکت بوریسمای اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت می نماید، عضویت داشته است.

ترامپ و متحدان جمهوریخواه وی اتهامات مطرح شده را رد نموده اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه ای را شروع خواهد نمود که در نهایت می تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دموکرات ها بخش تازه ای از تحقیقات استیضاح ترامپ را منتشر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها بخش تازه ای از تحقیقات استیضاح ترامپ را منتشر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید