جنگ در پایتخت لیبی یک هزار و 454 کشته یا زخمی برجا گذاشت

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، تهران - خبرنگاران - سازمان بهداشت جهانی بامداد دوشنبه در تازه ترین آمار شمار کشته و زخمی های درگیری ها در طرابلس لیبی را یک هزار و 454 نفراعلام کرد.

جنگ در پایتخت لیبی یک هزار و 454 کشته یا زخمی برجا گذاشت

به گزارش شبکه خبری الجزیره، سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که تاکنون در جریان درگیری ها در پایتخت لیبی 254 نفر کشته و یک هزار و 200 نفر زخمی شدند.

پیش تر نیز سازمان بهداشت جهانی در گزارش خود شمار کسانی که به دنبال درگیری ها از طرابلس آواره شدند را 18 هزار نفر اعلام نموده بود.

سازمان ملل متحد از طرف های درگیر در این جنگ خواست تا خویشتنداری نموده و از هدف قرار دادن بیمارستان ها، خودروهای امدادرسان و تیم های پزشکی خودداری نمایند.

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که بخش هایی از شرق لیبی را تحت کنترل خود در آورده اند، در مقابل درخواست های بین المللی برای توقف درگیری با جنگجویان وفادار به گروه وفاق ملی مستقر در طرابلس که تحت حمایت سازمان ملل واقع شده است، مقاومت نموده اند.

لیبی که در شمال آفریقا واقع است از زمان اقدام نظامی تحت حمایت ناتو برای سرنگونی معمر قذافی رئیس جمهور مخلوع این کشور در سال 2011 صحنه آشوب و نآارامی بوده است.

ناآرامی ها در لیبی به ایجاد مجموعه ای از شبه نظامیانی منجر شده که بدنبال کنترل بر این کشور هستند.

ژنرال خلیفه حفتر از یک دولت رقیب در شرق لیبی حمایت می نماید که از به رسمیت شناختن دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج خودداری می نماید.

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، پس از سرنگونی قذافی، لیبی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست السراج در طرابلس، غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی است.

همزمان نیز یک دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی با حمایت مجلس نمایندگان به ریاست عقیله صالح و ژنرال حفتر فرمانده ارتش، اعلام موجودیت کرد.

در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در 30 کیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده است.

شبک**9365**1708

منبع: ایرنا

به "جنگ در پایتخت لیبی یک هزار و 454 کشته یا زخمی برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ در پایتخت لیبی یک هزار و 454 کشته یا زخمی برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید