تدابیر جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کرواسی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در کرواسی تدابیر جدیدی را برای مقابله با این ویروس اتخاذ کرد. این ستاد با توجه به افزایش تعداد مبتلایان در کشور همسایه ایتالیا، با تشدید تدابیری برگزاری اجتماع در فضای بسته را فقط با صدور مجوز و ضد عفونی کردن امکان پذیر اعلام نمود.

تدابیر جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کرواسی

به گزارش وبلاگ فیسی بوک، همچنین تمام افرادی (حتی افرادی که علایم بیماری ندارند) که از مناطق مشکوک به ویروس کرونا می آیند دیگر حق رفت و آمد آزاد در کرواسی را ندارند و در بدو ورود به کرواسی به قرنطینه خواهند رفت.

کرونسلاو تسپاک، رئیس سازمان بهداشت کرواسی اعلام نمود: در 24 ساعت گذشته 600 نفر از شهروندان ایتالیایی وارد خاک کرواسی شدند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که تدابیر شدیدتری برای کنترل اوضاع اتخاذ کنیم. تا به امروز مبنا براین بود که افراد ورودی به اپیدمیولوژیست مراجعه نمایند، اما از این به بعد حق رفت و آمد ندارند و باید قرنطینه شوند. برای شهروندان کرواسی مشکوک به ابتلا هم قرنطینه خانگی را اجباری کردیم.

به نقل از کانال ایران و کرواسی، همچنین دانشگاه زاگرب جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا ستاد بحران ایجاد و افرادی را برای پیگیری و اعلام تدابیر و توصیه ها معین کرد. این اقدام براساس ماده 13 اساسنامه دانشگاه زاگرب و توصیه دامیر بوراس، رئیس دانشگاه زاگرب صورت گرفت. وظیفه این ستاد پیگیری شرایط ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع بیشتر آن است. اعضای اصلی این ستاد از دانشکده های پزشکی، دانپزشکی و دامپزشکی انتخاب شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تدابیر جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کرواسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کرواسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید